Mind and YogaArt

Ponieważ w psychoterapii brakowało mi metody do pracy z ciałem, od lat zaciekawiałam się i rozwijałam w jodze oraz w arteterapii. Łączę, w swoim poszukiwaniu rozumienia objawu, wiele metod aby oswoić nasze wewnętrzne cienie, czy jak kto woli, smoki a może smoczyce 😉Obecnie, możliwe są u mnie sesje indywidualne w jodze oraz sesje terapeutyczne, wykorzystujące również jogę, jako metodę pracy z ciałem i uzupełnienie psychoterapii.

Yoga dla mnie to nie akrobacje, ale dopełnienie tego co zazwyczaj nam brakuje w zakresie rozumienia naszego ciała. Zazwyczaj chodzi o poszukiwanie siły, kontrolę nad ciałem, wzmocnienie, adekwatną elastyczność oraz naukę wyrażania siebie poprzez ciało. Oczywiście, także o panowanie nad oddechem. Zachowuję standardy pracy zgodnej z klasyczną metodą psychoterapii.

Prowadzę też yogę wzmacniającą i relaksującą, bez prowadzenia psychoterapeutycznego.

Przy każdej praktyce związanej z pracą z ciałem, należy skonsultować się z lekarzem, czy fizjoterapeutą aby uniknąć ewentualnych kontuzji.

Zasada jaką przyjmuję w moim nauczaniu yogi to brak forsowania i zmuszania się, do tego też zachęcam w ramach pracy z ciałem. Czucie i panowanie nad ciałem pojawia się stopniowo, przyspieszanie tego procesu może prowadzić do kontuzji, a tego należy unikać.